بازگشت
[تعداد: 5   میانگین: 4.2/5]

ماسک فوق العاده برای از بین بردن کک و مک

سلام خوبین بچه ها من امروز میخوام یه ماسک فوق العاده که به شدت کک و مک هاتون رو کم رنگ میکنه و پوستتون رو روشن و شفاف میکنه بهتون معرفی کنم. خب قبل از هرچیز بریم به سراغ اینکه چی باعث میشه این کک و مک ها به وجود باید بعد راه حل های برطرف کردن اون رو بهتون بگیم.

علت به وجود آمدن کک و مک 

توی سایت ها و مراجع علمی مختلف علت های مختلفی برای کک و مک ثبت شده است.کک و مک بیشتر دربین خانمهای بین 18 تا 32 سال دیده می شود که شایعترین علت به وجود آمدن آن  اشعـه ماورابنفش خورشید است.

مصرف داروهای هورمونی و  پیشگیری از حاملگی ( بصورت قرص ؛ تزریقی ویا کاشتنی)، تغییـرات هورمونی مثل کـیستهای متعـدد تخمــدان ( pco ) و یا بیماری غــده فوق کلیوی از دیگر عوامل مهمی است که برای به وجود آمدن این لکه های قهوه تیره به روی پوست صورت و دست ذکر شده است.

برای از بین بردن لک با تجویز پزشک متخصص از کرمهای حــاوی هـیدروکـینونمیتوان اسـتفاده نمود.روشـهای دیگـر در درمان لک صورت : لایه برداری ( peeling ) ؛ سایش پوست بوسیله میکانیکـی ( dermabresion & salabresion ) و لـیزر میباشـد کـه بسـته به پوسـت افـراد انتخـاب میشود . ولی یکی از راههایی که برای پیشگیری برای به وجود امدن این لک ها میتوان به آن اشاره کرد استفاده از ضد افتاب به صورت مداوم است.

اما موضوعی که ما امروز میخواهیم راجب ان صحبت کنیم لکه هایی است که  در اثر آفتاب و یا عوامل این چنین وجود دارندو باید آنها را تا حد ممکن کمرنگ کرد.

ماسک جوانه گندم برای از بین بردن کک و مک

ماسک جوانه گندم برای از بین بردن کک و مک

نکته های مهم برای از بین بردن کک و مک

من چندین سال راههای مختلف رو برای از بین بردن این لکه های قهوه ای امتحان کردم و مواد و ماسک های مختلفی به روی پوستم زدم تا اینکه به این نتیجه رسیدم که ماسک جوانه گندم بهترین گزینه است.خب چند تا نکته میخوام بهتون بگم که حتما باید بهشون توجه کنید تا از شر این لکه های تیره روی پوستتون خلاص بشید.

اول از همه به هیچ عنوان کرم پودرهای متفرقه و بی کیفیت رو برای آرایش به پوستتون نزیند و سعی کنید مصرف کرم پودرتون رو واقعا به حداقل برسونید در عوض به هیچ عنوان مصرف کرم ضد آفتاب رو به عقب نندازید.همون طور که میدانید افتاب یکی از مهمترین فاکتور هایی است که کک و مک های شما را بیشتر میکند و تا حدی که ممکنه نباید بزارید آفتاب شدیدی به پوستتون بخوره به همین خاطر حتما روزهایی که زیاد ذر معرض آفتاب هستید به خصوص در فصل تابستان و بین ساعت 10 صبح تا 6 عصر حداقل هر یک ساعت ضد آفتابتون رو تمدید کنید.

 روش درست کردن ماسک مخصوص جوانه گندم برای از بین بردن کک و مک صورت

ماسک جوانه گندم به شدت ماسک ارزون قیمتی هست و با کمترین قیمت میتونید این ماسک رو تهیه کنید. برای تهیه این ماسک به پودر جوانه گندم و شیر احتیاج دارید. هر شب یک قاشق مرباخوری سر صاف از پودر جوانه گندم رو با دو قاشق مرباخوری شیر مخلوط کنید و اون رو به روی پوست صورتتون بزارید.

اگر ماسک شما خیلی صفت بود میتونید یک قاشق دیگه شیر به اون اضافه کنید و اگر خیلی شل بود و روی پوسستون لیز میخورد مقدار پودرجوانه گندم رو یکم بیشتر کنید.

توجه کنید که خیلی ماسک رو نزدیک پوست چشمتون نبرید تا پوست زیر چشمتون کشیده و چروک نشه. بعد از گذاشتن ماسک حدود 7 تا 10 دقیقه بعد که ماسک روی صورتتون خشک شد به آرامی و با آب ولرم رو  به خنک صورتتون رو بشورید.

با گذاشتن یکباره ماسک به روی پوست کک و مک ها از بین نمیروند و باید این کار را حداقل 20 شب پشت سر هم انجام بدید هرچند که بعد از گذشت مدت زمان 2 تا 3 شب به خوبی تاثیر روشن شدن پوستتون رو میبینید ولی با این وجود حتما گذاشتن ماسک رو ادامه دار انجام بدید و حتما حتما تاکید میکنم به هیچ عنوان فاصله بین گذاشتن ماسکتون ایجاد نکنید تنبلی رو کنار بزترید و هر شب این ماسک رئ تهیه کنید و به روی پوستتون بزارید.

این ماسک باید تازه تهیه بشه و نمیتونید اون رو یکجا درست کنید و در یخچال نگه دارید.

این ماسک به جهت داشتن شیر پوستتون رو نرم و لطیف میکنه و از طرفی وجود جوانه گندم باعث میشه پوست شما جوان تر و شاداب تر به نظر برسد.

نکته مهم دیگری که لازم دونستم اینجا بیانش کنم توجه به این نکته است که اگر پوست خشکی دارید برای اینکه چربی پوستتون با گذاشتن این ماسک کمتر میشه بهتره بعد از مصرف ماسک و شستن صورت 2 تا 3 ذقیقه بعد از گذاشتن ماسک کمی کرم مرطوب کننده به پوست صورتتون زده و به آرامی صورتتون رو بشورید.

پودر جوانه گندم رو میتونید به صورت آسیاب شده از فروشگاه ها بخرید که یکی از معروف ترین اونها پودرجوانه گندم گلها است و یا میتونید گندم رو برای جوانه زدن در ظرفی بریزید و روش پارچه نمناک بکشید بعد از چند روز جوانه ها رو جداکرده و خشک و آسیاب کنید.

بسته به نوع پوست شما ممکنه لکه های کک و مک روی پوست شما به طور کامل از بین نرود ولی مطمئن باشید کمرنگ تر میشود.


برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت