بازگشت

دوخت کیف لوازم آرایش

30 دسامبر 2019
2,006 views
بدون نظر
[تعداد: 6   میانگین: 4.3/5]

همون طور که میدونید ما هرچیزی که به لوازم آرایش و آرایش مربوط باشه رو خیلی می پسنیدم و از اونجایی که بیش از نیمی از مخاطب های وب سایت بادومی رو بانوان تشکیل دادند به همین خاطر سعی می کنیم مطالب مفید برای خانم ها و دختر خانم های عزیز رو بیشتر توی بخش بلاگ سایت قرار بدیم.یکی از مطالب درخواستی که خیلی هم به آرایش و لوازم آرایش مربوط میشه کیف مخصوص لوازم آرایشی است. به همین خاطر توی این مقاله وب سایت بادومی قراره باهم آموزش دوخت چند تا مدل کیف آسون برای نگهداری لوازم ارایشی و بهداشتی رو یاد بگیریم. اگر دوست دارید توی هزینه هاتون صرفه جویی کنید و یه کیف خوشگل و باب سلیغه خودتون بدوزید تا انتهای این مقاله همراهمون باشید.

دوخت کیف لوازم آرایش

کیف لوازم آرایش طرح 1

همون طور که میدونید از کیف لوازم آرایشی برای حمل لوازم و آرایش حین مسافرت و نگهداری در منزل استفاده میشه.علاوه بر این میتونید کیف لوازم آرایش رو به عنوان یک هدیه پرکاربرد به دوستان و عزیزانتون هم هدیه بدید. اگر خیاطی بلد باشید با دیدن این آموزش ها میتونید در کمتر از 20 دقیقه کیف آرایشی مناسب را بدوزید و در غیر این صورت یک تا 2 ساعت برایدوخت کیف لوازم آرایش باید زمان صرف کنید.

دوخت کیف لوازم آرایش بسیار آسان و ساده هست تنها کافیه که با دقت به مطالب آموزشی گوش بدید تا بتونید به راحتی کیف لوازم ارایش بدوزید.مهمترین نکته در مورد دوخت کیف لوازم ارایشی توجه به الگو و طرح کیف است. هرچه الگو کیف شما با دقت تر و تمیزتر کشیده شود احتمال اینکه کیف تمیزتر و شیک تری داشته باشید بالاتر میرود.

دوخت کیف لوازم آرایش

دوخت کیف لوازم آرایش

الگوی کیف آرایشی:

لوازم مورد نیاز:

1- 50X25 سانتی متر پارچه از دو طرح مختلف پارچه ((پارچه اصلی با ابعاد 25 در 30 سانتی متر) (پارچه دوم با ابعاد 25 در 20 برای بخش زیر کیف))

2-آستری به ابعاد 25 در 50 سانتی متر(دلخواه)

3- زیپ 25 سانتی(حدودا 9 اینچ) (اگر قصد دوخت کیف بزرگتر دارید از زیپ بزرگتری استفاده کنید.) اندازه زیپ باید با اندازه قسمت بالایی پارچه برابر باشد.

دستورالعمل دوخت کیف لوازم آرایش:

1- برش پارچه کیف لوازم آرایش:

برای شروع دوخت کیف آرایش دخترانه پارچه اصلی خودتون رو از وسط به دو قسمت مساوی با ابعاد 25 در 15 سانتی متر برش بزنید. اگر تازه کار هستید برای اینکه در نهایت کیف زیبایی داشته باشید حتما قبل از برش به کمک یک گونیا با صابون پشت پارچتون خط بکشید تا خط برشتون صاف و یک دست بشه. (منظور از پارچه اصلی پارچه ای است که قصد دارید بیشتر فضای کیفتون طرح اون پارچه رو داشته باشه. مثلا در اینجا پارچه صورتی مد نظر ماست.)

در ادامه به سراغ پارچه دوم بروید و پارچه بعدی رو با ابعاد 25 در 10 سانتی متر برش بزنید تا دو تکه پارچه به ابعاد 25 در سانتی متر داشته باشید.

اگر میخواهید کیفتون آستر داشته باشه استرکیفتون رو به ابعاد 25 در 25 سانتی متر برش بزنید.

پس در انتهای برش الگوی کیف شما

دو مستطیل به ابعاد ۲۴ در ۱۵ سانتی‌متر از پارچه اصلی-دو مستطیل به ابعاد ۲۴ در ۱۰ سانتی‌متر از پارچه دوم- دو مستطیل به ابعاد ۲۴ در ۲۵ سانتی متر از آستری دارید. می تونید از یک پارچه ساده برای دوخت آستری استفاده کنید اما با توجه به اینکه این کیف کیف لوازم آرایش هست بهتره از آستری برای این کیف استفاده کنید که قابل شستسو هست چرا که احتمال کثیف شدن این کیف ارایشی 99 درصد هست. مگه نه؟؟

2-دوخت:

مرحله 1: یک قطعه از پارچه اصلیتون که با ابعاد 25 در 15 سانتی متر هست رو با یک قطعه از پارچه دوم که ابعاد 25 در 10  دارد رو از طول به هم بدوزید. در کیف ما یک قطعه از پارچه صورتی و یک قطعه پارچه مشکی مد نظرمون هست.

برش پارچه برای دوخت کیف ارایشی

برش پارچه برای دوخت کیف ارایشی

مرحله 2:  مرحله 1 رو با دو پارچه باقی مونده تکرار کنید و مجدد پارچه اصلیتون رو به پارچه هماهنگ بدوزید. با دوختن دو تکه پارچه کیف به هم حالا پارچه اصلی شما باید ابعاد 25 در25 داشته باشد.

آموزش دوختن کیف آرایشی

آموزش دوختن کیف آرایشی

 

مرحله 3: درز بین پارچه هایر رو که بهم دوختید رو اتو کنید تا دوخت شما تمیز تر بشه.

3-اگر تمایل دارید کیف آرایش شما همراه با آستری باشد پارچه ی استری را از 4 لبه به پارچه های اصلی بدوزدید.

مرحله 4: یک سانت از قسمت بالای پارچه هایی که بهم دوختید رو تا بزنید و با چرخ خیاطی بالای پارچه رو خیلی تمیز و صاف بدوزید. اگر اولین بارتونه دست به دوخت و دوز میزنید یادتون باشه قبل از دوختن با چرخ خیاطی حتما با نخ و سوزن پارچتون رو کوک بزنید و بعد اتو کنید و سپس بدوزید. این کار برای تمیز ترشدن لبه کیف به قسمتی هست که قراره زیپ دوخته بشه اگر این مرحله رو حذف هم بکنید مشکلی پیش نمیاد.

 

 

دوخت زیپ کیف آرایش

حالا نوبت به دوخت زیپ کیف آرایش است برای دوخت کیف ارایش یک تکه از پارچه هایی که در مرحله 1 یا 2 دوختید رو به همراه زیپ بردارید زیپ رو در ابتدا  از رو ، روی سطح صافی مثل میز قرار بدهید و بعد پارچه رو از رو روی  یک سطح زیپ قرار بدهید .اگر مبتدی هستید بعد از قرار دادن پارچه روی زیپ شروع به کوک زدن پارچه و زیپ بهم شوید در غیر این صورت با چند سوزن ته گرد زیپ رو به پارچه وصل کنید و بعد با چرخ خیاطی شروع به دوختن بخشی کنید که با سوزن ته گرد بهم وصل کرده اید.

دوخت زیپ کیف ارایشی ساده و دخترانه

دوخت زیپ کیف ارایشی ساده و دخترانه

ما برای اینکه داخل و بیرون کیفمون شبیه به هم بشه از پارچه مشابه طرح بیرونی به عنوان آستری استفاده کردیم.

بعد از دوخت یک طرف زیپ به سراغ سمت دیگر بروید وهمین کار رو با سمت دیگه تکرار کنید. در انتها دو تکه پارچه های جداگانه کیف شما با زیپ بهم وصل میشند.

اگر قصد دارید کیف شما همراه با آستری باشد در این مرحله یکی از تکه های آستری خود را بین زیپ و پارچه قرار دهید . لایه اول زیپ، بعد استری و بعد پارچه را بهم بدوزید. برای تمیز شدن کار بعد از دوخت در هر محله بهتره اتوکشی انجام بدید تا نتیجه کار شما یک کیف دلبر و زیبا بشه.

دوخت کیف آرایشی ساده

دوخت کیف آرایشی ساده

بعد از دوختن زیپ ، زیپ را تا تقریبا نیه راه باز کنید و بعد دو طرف کیف رو برگردونید و و دور تا دور کیف رو بدوزید.

کار را روی یک سطح صاف قرار دهید طوری که داخل کیف به سمت پایین و رویه کیف به سمت بالا باشد و زیپ بین آن‌ها قرار گرفته باشد درست مثل تصویر پایین. حال دور تا دور این مستطیل را به هم بدوزید. این کار را از وسط پایین پارچه داخل کیف شروع کنید و از روی زیپ‌ها نیز عبور کنید و مراقب باشید که سوزن چرخ خیاطی با پلاستیک زیپ تماس پیدا نکند. ۸ سانتی‌متر مانده با پایان دوخت آن را تمام کنید تا فضای کافی برای پشت و رو کردن کیف وجود داشته باشد.

آموزش دوخت کیف

آموزش دوخت کیف

حال باید گوشه‌های کیف را بدوزید. برای این کار مانند تصویر عمل کنید و به دو گوشه پایین کیف زاویه بدهید. این قسمت‌ها را با چرخ خیاطی بدوزید و اضافات آن را قیچی کنید. در این مرحله کار دوخت کیف آرایش به پایان رسیده و فقط باید آن را پشت و رو کنید.

دوخت کیف آرایش ساده

دوخت کیف آرایش ساده

بعد از اینکه دوخت دور تا دور کیف اتمام پیدا کرد حالا میتونید کیف رو از نیمه باز زیپ برگردونید.گوشه های کیف رو صاف و مرتب کنید.

 

پس از پشت و رو کردن کیف آرایش شکاف باقیمانده در داخل کیف را با دست یا با چرخ خیاطی بدوزید و از کیف جدیدتان برای حمل لوازم آرایش روزمره استفاده کنید. شما می‌توانید این کیف را با یک رنگ پارچه هم بدوزید و فقط آستر آن را از رنگ متفاوت انتخاب کنید که این کار به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

آموزش دوخت کیف آرایش ساده
ابعاد کیف نیز اختیاری است و کیف شما می‌تواند کوچک‌تر یا بزرگ‌تر باشد. در این نمونه، عرض کیف حدود ۲۴ سانتی‌متر است که برای لوازم آرایشی روزمره ابعاد مناسبی است اما شما می‌توانید با انتخاب عرضی متفاوت برای پارچه‌ها (مثلا ۲۰ در ۱۰ و ۲۰ در ۲۵ و … ) سایز آن را تغییر دهید و از زیپ کوتاه‌تری نیز استفاده کنید.

آموزش دوخت کیف آرایش ساده
نکته مهم دیگر جنس پارچه انتخابی است که بهتر است به اندازه کافی ضخیم باشد. البته دو لایه بودن این کیف استحکام کافی به آن می‌دهد و می‌توان از پارچه‌های معمولی مثل چیت نیز برای این کار استفاده کرد، در صورت نازک بودن پارچه می‌توانید از لایی چسبی هم استفاده کنید. فقط دقت داشته باشید که کیف آرایش شما باید قابل شستشو باشد پس حتما پارچه‌ای انتخاب کنید که قابل شستن است و رنگ ثابتی دارد.

الگوی کیف آرایشی

الگوی کیف آرایشی

همین به همین راحتی یه کیف آرایش خوشگل بسیار ساده و راحت دوختید. مبارکتون باشه.


برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت