[تعداد: 4   میانگین: 5/5]

خب امروز میخواهیم راجب یکی از تکنیک های معجزه آسا آرایش باهاتون صحبت کنیم. این تکنیک که به لطف بلاگرهای ارایشی یا بیوتی های اینستاگرام و یتیوب بین ایرانی ها روج پیدا کرد به کانتورینگ Contouring شناخته شده است. Contouring نیاز به لوازم آرایشی خیلی خاص و مخصوصی نداره و با استفاده از این تکنیک آرایشی میتونید صورتتتون رو متعادل تر و خوش فرم تر نشون بدید . در واقع جزو معدود تکنیک های ارایشی هست که کمک بزرگی به فرم چهره شما میده.اگر کانتورینگ صورت در حال حاضر بخشی از کارهای روزمره شما نیست ، ممکن هست تعجب کنید که چرا باید با یک قدم اضافی زحمت بیشتری برای آرایش صورتتون بکشید در حالی که دوست داید روال زیبایی و آرایش شما ساده و سریع باشه اما اگر تاثیر کانتور رو بر چهره خودتون ببینید قطعا نظرتون تغییر میکنه.

هرچند که خیلی از برندهای بزرگ و مطرح آرایشی در حال حاظر پالتهای چند رنگ و تک رنگ برای کانتور و هایلایت طراحی کردند و در بازار به فروش میرسانند ولی شما میتوانید با پودرهای ارایشی، کرم و حتی مدادهای مات که یک یا دو درجه تیره تر از رنگ طبیعی پوستتان هست کانتور را انجام بدید

آیا باید از کانتورینگ صورت استفاده کنید؟

با تکنیک های ساده کانتورینگ چهره، میتونید ویژگی های چهره خودتون رو ارتقا ببخشید و صورتتون رو خوش فرم تر و زیباتر نشون بدید.در واقع کانتورینگ به شما کمک میکنه صورتتون رو گرد تر یا استخونی تر نشون بدید و یا با تکنیک های کانتور بینی میتونید بینیتون رو کشیده تر و باریک تر یا کوتاه تر نشون بدید شما حتی به جای اینکه هزینه های زیادی برای زاویه سازی صورت بپردازید با کانتورینگ صورت میتونید فکتون رو زاویه دارتر نشون بدید و به طور کلی با کانتور چهره میتونید تا حد زیادی به زیبایی استخون های صورتتون کمک کنید. اینکه آیا باید از کانتورینگ صورت استفاده کنید یا نه کاملا به فرم صورت شما بستگی داره.
به طور معمول برای آرایش های روزمره و سرکار و دانشگاه نیازی نیست حتما صورت خودتون رو کانتور کنید اما اگر قصد دارید به مهمونی برید یا قصد عکاسی دارید کانتور صورت باعث میشه چهره شما بسیار زیباتر دیده بشه به همین خاطر پیشنهاد میکنیم که حتما از کانتور کردن صورت خودتون دریغ نکنید.

 

کانتورینگ صورت چیست؟

در بیشتر آرایش های صورتی که در اینترنت میبینید کانتورینگ صورت انجام میشه .طبق گفته MUA Beau Nelson ، “کانتورینگ به ناحیه ای از صورت شکل می بخشد و ساختار صورت را از طریق آرایش تقویت می کند.” این مهارت آرایشی بر بعضی از زوایا و منحنی های صورت شما تأکید داره ،در حالی که برخی از قسمت های صورت رو میتونید با این تکنیک آرایشی مخفی و پنهان کنید به عبارتی شما با کانتورینگ صورت میتونید هر بخش از صورتتون رو که بخواهید برجسته تر یا فرورفته تر نشون بدید و از این طریق به صورتتون فرم دلخاه رو بدید.

وسایل مورد نیاز برای کانتورینگ صورت

همون طور که در بالاتر خدمتتون گفتیم این تکنیک آرایشی نیاز به ابزار گرون قیمت و خاصی نداره و شما میتونید برای کانتور کردن صورت و بینی خودتون از ابزارهای مخصوص کانتور استفاده کنید و یا با یک کرم پودر یا مداد تیره تر چهرتون رو کانتور کنید و اینکه از لوازم مخصوص کنتور استفاده کنید یا نه خیلی تاثیری در کانتور کردن شما نداره و بیشتر تجربه و تخصص شما در کانتورینگ مهمه . درست مثل رنگ کردن مو که رست ست که رنگ مو تاثیر زیای در تیجه رنگ و مش داره اما یکی از مهمترین بخش ها در رنگ کردن مو مهارت آرایشگر در ترکیب و رنگ و مش کردن موها هست. در کاتور صورت هم شما میتونید با لوازم آرایشی موجود خودتون به خوبی چهرتون رو کانتور کنید.

ولی به طور کلی ابزاهای مورد نیاز برای کانتور  حرفه ای صورت شامل:

۱-کرم پودر ( بهتره از کرم پودر مایع استفاده کنید تا راحت تر بتونید کرم پودر رو روی پوستتون پخش کنید.) بدون استفاده از کرم پودر کانتور کردن بسیار سخت تر میشه و اگر حرفه ای نیستید حتما از کرم پودر استفاده کنید.

۲- کانسیلر مایع یا کرم پودر کمی روشن تر از پوست خودتون

۳- کانسیلر مایع یا کرم پودر یا پودرهای کانتور یا پنکیک کمی تیره تر تر از پوست خودتون ( استفاده از کرم پودر یا کانسیلر خیلی تیره یا روشن باعث میشه کانتور کردن چهرتون سخت تر بشه پس برای شروع کار از کانسیلر یک یا دو درجه تیره تر یا روشن تر استفاده کنید.)

۴- پنکیک یا پودر فشرده شده

۵-براش مخصوص کانتور یا یک براش مناسب برای مواد پودری( براش هایی که سری گرد دارند رو میتونید برای کار با مواد پودری مثل پنکیک یا پودر بیک استفاده کنید.)

۶-براش مخصوص کرم پودر یا اسفنج ( اختیاری هست)

۷-براش مخصوص کانسیلر یا اسفنج بیوتی بلندر کانسیلر ( اختیاری هست)

 

اگر بخواهید هزینه کمتری برای کانتور بپردازید میتونید از یک براش و کرم پودر تیره تر و یک کرم پودر روشن تر به تنهایی استفاده کنید لوازمی که در بالا نام بردیم برای یک کانتور حرفه ای هست.

 

چه قسمت هایی از صورت را میتوان کانتور کرد:

۱- گونه ها

۲- بینی

۳- لب

۴-پیشانی (خط مو ، معابد)

۵-پایین فک

(از کانتور برای گردن هم استفاده میشه)

 

 

آیا قبل از کانتور کردن باید از کرم پودر استفاده کنیم؟

 

آموزش کانتور صورت

خب بریم سراغ اینکه چگونه کانتور کنیم برای کانتورینگ صورت صحیح مراحل زیر رو به ترتیب انجام بدید.

مرحله یک: استفاده از کرم پودر روی صورت

بعد از تمیز کردن و مرطوب کردن پوست صورتتون ، کرم پودر  همرنگ و مناسب پوستتون رو با یک براش یا انگشتان دستتون به روی صورتتون بزنید تا کاملا ظاهر صورتتون ساف و یک دست بشه.

اموزش کانتورینگ صورت

اموزش کانتورینگ صورت

مرحله دوم: استفاده از کرم پودر برای گردن

از کرم پودر برای گردن خودتون هم استفاده کنید تا آرایش شما یک دست بشه اگر قصد دارید روسری یا شال استفاده کنید و گردنتون مشخص نیست نیازی به این کار نیست اما اگر برای یک مهمانی یا عروسی قصد کانتور دارید حتما گردن خودتون رو هم کرم پودر بزنید تا تغییر رنگ اساسی ایجاد نشه.برای این کار کرم پودر خودتون رو تا وسط یا انتهای گردنتون بزنید.

 

مرحله سوم:مخلوط کردن

کانسیلر یا کرم پودر روشن خودتون رو با کرم پودر معمولیتون ترکیب کنید ( این کار معمولا به این خاطر انجام میشه که بافت مواد کانتور شما به بافت کرم پودرتون نزدیک تر بشه و از طرفی همخونی رنگی بیشتری ایجاد بشه اگر برای کانتور کردن از همان برند کرم پودر معمولتون استفاده میکنید نیازی به این کار نیست و شما میتونید از یک شماره روشن تر از کرم پودر همیشگیتون استفاده کنید.)

 

مرحله چهارم: هایلایت یا برجسته سازی

بعد از انجام مرحله ۳ حالا شما یک کرم روشن تر از پوست خودتون دارد این کرم رو به عنوان هایلات به روی پوستتون بزنید. برای این کار با استفاده از یک براش کانسیلر یا انگشتان دست خود ، مخلوط روشن تر آرایش را در ناحیه T خود (ناحیه درست بالای ابروها و محل بین آنها) ،  پایین مرکز بینی و در دو برجستگی ریز بالای لب ،روی چونه  ، ناحیه زیر چشم و درست بالای گونه های استخوانی رو از این مخلوط کرم بزنید.در واقع تمام نواحی که قسط داریم برجسته تر دیده شوند رو با یک کرم یک درجه روشن تر بپوشونید. اگر از پلت کانتور استفاده میکنید میتونید از هایلایتر این پلت برای این کار استفاده کنید.

چطور کانتور انجام بدهیم

چطور کانتور انجام بدهیم

 

مرحله چهارم کانتور صورت: هایلایت یا برجسته سازی

مرحله چهارم کانتور صورت: هایلایت یا برجسته سازی

مرحله پنجم: زاویه سازی فک

این مرحله بسته به اینکه صورت شما چه فرمی داره ممکنه مورد نیاز شما نباشه برای زاویه سازی فک یک نوار باریک از مواد روشن پوستتون رو که در مرحله ۳ مخلوط کردید درست بالای خط فک خود بکشید.

مرحله پنجم کانتور صورت

مرحله پنجم کانتور صورت

مرحله ششم: یک پارچه سازی

از براش، اسفنج یا انگشتان دست خود استفاده کنید و ترکیبی رو که به روی پوستتون زدید به خوبی پخش کنید تازمانی که خط مشخصی از  بین هایلایت و کرم پودر شما وجود نداشته باشد. این مرحله رو به درستی انجام بدید چرا که آرایش شما قراره یک دست و یک پارچه به نظر برسه.

 

مرحله هفتم: کانتور یا تیره کردن

در مرحله هفتم شما از پودر کانتور یا ترکیب کرم پودربا کانسیلر یا کرم تیره تر قسمت هایی از صورتتون رو که تمایل دارید فرو رفته تر دیده بشند استفاده کنید. درست در دو طرف بینی، زیر گونه ها ( میتونید لپ هاتون رو به تو بدید تا محل دقیق کانتور گونه رو پیدا کنید.) ،اطراف خط مو یا رستنگاه مو ، گودی بالای لب و گودی زیر لب رو با مواد تیره تر بپوشانید. اگر قصد دارید گردنتون هم کانتور بشه میتونید یه خط تا ۳ صاف روی گردنتون از مواد تیره تر بکشید.

کانتور صورت مرحله هفتم

کانتور صورت مرحله هفتم

 

مرحله هشتم: بلند کردن کانتور

درست مثل مرحله ششم کانتور، به خوبی کانتور صورتتون رو پخش کنید تا مرزی بین مواد تیره و روشن پوستتون نباشه.به همین راحتی

مرحله هشتم: بلند کردن کانتور

مرحله هشتم: بلند کردن کانتور

 

 

کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت

مرحله نهم :استفاده از پودر فیکس یا پنکیک

بعد از بلند کردن و یک پارچه کردن کانتور صورت حالا نوبت به تکمیل کار میرسه برای خلاص شدن از هرگونه برق اضافی پوست  از پودر فیکس یا پنکیک استفاده کنید تا صورتتون برق نیفته. پودر فشرده شده رو با کمک یک براش به خوبی روی تمام سطح صورتتون بزنید.

مرحله نهم :استفاده از پودر فیکس یا پنکیک

مرحله نهم :استفاده از پودر فیکس یا پنکیک

آموزش تصویری کانتور صورت

آموزش تصویری کانتور صورت

مرحله دهم: سرخ شدن

برای اینکه آرایش شما طبیعی تر به نظر برسه میتونید از رژگونه برای سرخ کردن گونه هاتون استفاده کنید . به این منظور مقدار کمی از رژگونه رو با یک  براش تمیز روی گونههاتون بزنید و به خوبی پخشش کنید تا ظاهر یک دستی بهتون بده  و تمام … حالا ابعاجدیدی به چهره شما اضافه میشه و جلوه زیبایی به شما می بخشد.

 

اصلی

بسته به اهداف زیبایی خاص شما ، مزایای استفاده از زیبایی صورت می تواند از زمان اضافی فراتر رود. ما در زیر اصول پیش زمینه صورت را پوشش می دهیم. از ابزارهایی که باید تکنیکها و توصیه هایی که باید استفاده کنید استفاده کنید. و از همه مهمتر – اگر مناسب شما باشد!

چگونه کانتور کنیم
مرحله ۱: اهداف
خطی صورت خود را مشخص کنید شما لازم نیست که تمام صورت خود را محاصره کنید – یا اصلاً! شما می توانید بر تأکید بر روی گونه ها و خط فک خود ، لاغر شدن بینی یا ریختن پیشانی خود تمرکز کنید. هرچه دوست دارید ظریف یا نمایشی باشید! سطح کانتورینگ شما ممکن است از آرایش روزمره تا جلوه های ویژه متفاوت باشد.

مرحله ۲: ابزارهای خود را انتخاب کنید برس قوطی زاویه دار بی رحمانه
ما هر منحنی صورت خود را در هنگام محاصره کردن یکپارچه دنبال می کند. به علاوه ، به شما کمک می کند ترکیب ، ترکیب و ترکیب دیگری شوید! یک امتیاز این است که برای برجسته نیز کار می کند.

برای تأکید بر ساختار استخوان خود ، رنگی را انتخاب کنید که ۱-۲ سایه تیره تر از پایه شما باشد. با استفاده از بنیاد پودر رنگدانه® میوه ، کانسیلر پوست ۲ Pig رنگدانه® ما ، یا برنزر رنگدانه کاکائو ، بین تکمیل و بافت را انتخاب کنید .

مرحله ۳: تکنیک
قبل از کانتور کردن ، پایه و کانسیلر را به صورت عادی اعمال کنید. پایه خود را با یک لایه سبک از پودر تار بامبو ما تنظیم کنید . این پودر تنظیم پایه ای تمیز برای کانتورینگ فراهم می کند و ترکیب را تسهیل می کند.

برای گونه های بالاتر ، رنگدانه ها را روی شکم های زیر گونه خود بمالید. نزدیک گوش ها شروع کنید و در نقطه ای از زیر ابرو خود متوقف کنید – حدود نیمی از طول گونه شما. برای داشتن ظاهری طبیعی تر ، از فشار کمتری هنگام کشیدن گونه خود استفاده کنید. برای نرم کردن خطوط خشن مخلوط شوید.

برای داشتن فک قوی تر ، رنگدانه ها را مستقیماً بر روی رئوس فک خود بمالید. از زیر لب خود شروع کرده و جلوی چانه خود را متوقف کنید. برای نرم کردن خطوط خشن مخلوط شوید.

برای یک پل بینی باریک تر ، رنگدانه را در هر طرف بینی بمالید – نه مرکز مرده. از گوشه داخلی ابرو خود شروع کرده و کانتور خود را تا انتهای پل بینی خود پایین بیاورید. مطمئن باشید که هیچ پودری در بینی شما قرار نمی گیرد. برخی تصمیم می گیرند که خط را به طرف بینی بکشند و از هر طرف یک شکل L ایجاد کنند – این کاملاً به خود شما بستگی دارد! برای نرم کردن خطوط خشن مخلوط شوید.

برای پیشانی کمتر برجسته ، رنگدانه ها را در هر طرف پیشانی بمالید – و تقریباً به خط مو بچسبید. از معابد شروع کنید ، تا بالای پیشانی حرکت کنید. برای نرم کردن خطوط خشن مخلوط شوید.

نکته PRO: حتی اگر شما برای محدود کردن ناحیه پیشانی خود روبرو نیستید ، این تکنیک می تواند عمق و ابعاد بیشتری به چهره شما بیافزاید.

محصولات کانتور
چه زمانی برای کانتور کردن
ما اصول اولیه پوشش چهره را پوشش داده ایم. بیایید از اوقات ایده آل برای استفاده از این مهارت زیبایی خوب پرده برداریم!

DO کانتور پس از خارج شب طولانی است. اگر فقط با چند ساعت خوابیدن در سیستم خود از خواب بیدار شوید ، ممکن است پوست شما پف به نظر برسد. پف پا ممکن است در اطراف گونه ، چانه و ناحیه چشم شما باشد. روی مناطقی که می خواهید لاغر شوید تمرکز کنید.

دور خود را دور بزنید – چرخه قاعدگی شما ممکن است مقصر پشت صورت پفی باشد! تغییرات هورمون همزمان با چرخه شما منجر به احتباس آب و نفخ می شود. این نفخ می تواند در گونه های شما ظاهر شود.

درست مانند سبک های مختلف آرایش در تنظیمات خاص و نه برخی دیگر ، کانتورینگ صورت در برخی زمینه ها بهتر عمل می کند. در اینجا چند نکته در مورد نحوه استفاده نکردن از کانتور آورده شده است.

DO NOT کانتور اگر شما می شود دست زدن به صورت خود را مرتب. دستان شما می توانند رنگدانه را جابجا کرده و برنزر شما را مانند یک ظرف غذا داغ رها کنند.

هنگامی که قصد تعریق زیاد دارید برنامه ریزی نکنید . پیاده روی یا جلسه ورزشگاه شما می تواند کانتور شما را به درستی ذوب کند!

DO NOT حد فاصل اگر برنامه های شما شامل آب است. در روزهای ساحل یا استخر ، رنگدانه در برابر نمک یا آب کلر نمی ایستد.

چه در شبها و چه در کارهای روزمره خود تنظیم کنید ، محاصره کردن صورت یک روش عالی برای کار در رپرتوار شماست. تطبیق پذیری آن به این معنی است که می توانید در چند دقیقه از نرم به دراماتیک بروید – برای نمای روز به شب مناسب است. متقاعد شده از مزایای کانتورینگ صورت؟ مهارت تازه کار خود را با یک درس در مورد برجسته سازی تکمیل کنید – ما در مقاله ما در مورد چگونگی کانتور کردن و برجسته کردن با آرایش به شما می گوییم !

 

 

محصولات کانتور جدید


    برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت